امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

توافق فکری بین زن و مرد امکان پذیر نیست شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷:۵۲


توافق فکری بین زن و مرد امکان پذیر نیست تعداد بازدید: ۲۶۱

حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی در سیزدهمین همایش خانوادگی طلاب استان مرکزی اشاره ای به موضوع اخلاق در خانه داشت و گفت: هر کسی بایستی باور داشته باشند که توافق فکری بین زن و مرد امکان پذیر نیست.
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی کارشناس مسائل دینی در  سیزدهمین همایش خانوادگی طلاب استان مرکزی  اشاره ای به موضوع اخلاق در خانه داشت و گفت: هر کسی بایستی باور داشته باشند که توافق فکری بین زن و مرد امکان پذیر نیست.
 
وی علت به توافق فکری نرسیدن زن و مرد را داشتن احساسات و عواطف متفاوت بین آنها دانست و اظهار داشت: زن و مرد نمی توانند توافق فکری با هم داشته باشند ولی می توانند توافق عملی با هم داشته باشند.
 
کارشناس مسائل دینی عنوان کرد: سفارش دین هم این است که زن و مرد با هم توافق عملی داشته باشند یعنی خطوط قرمز همدیگر را رعایت کنند، سر به سر هم نگذارند و اگر هم گلایه ای پیش آمد تحمل کنند.
 
حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی در ادامه به چند مورد از وظایف مرد در خانه اشاره کرد و اظهار داشت:  دو مورد از مهمترین وظایفی که یک مرد در خانه بایستی رعایت کند اخلاق و انس در خانه است.
 
وی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که امروز خانه ما را تهدید می کند این است که یادمان می رود در خانه چه می گذرد، بنابراین بایستی بیاد داشته باشیم که هر مسئولیتی در جای خودش و برای اهل خانه نیز باید زمانی را مشخص کرد و با آنها بگذرانیم.
 
کارشناس مسائل دینی ابراز کرد: یکی دیگراز وظایف برعهده مرد توسعه در زندگی است، یعنی بهترین مردان کسی است که اجازه ندهد همسرش برای رفع حاجتش دست سوی دیگری دراز کند.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی یکی دیگر از وظایف مردان را رعایت حال خانواده و نشکستن دل آنها دانست و اشاره ای به یکی از مهمترین وظایف زنان در خانه کرد.
 
وی یکی از مهمترین وظایف زن در خانه را رضا و قناعت در زندگی دانست و ابراز کرد: با توجه به این اوضاع اقتصادی وظیفه خانم ها بسیار سنگین است و تا جایی که امکانش هست تحمل خود را بالا ببرند.
 
استاد حوزه علمیه در پایان اشاره ای به زندگی امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) داشت و گفت: حضرت زهرا(س) در طول 9 سالی که در خانه امیرالمومنین(ع) بودند، ابتدای زندگیشان بسیار سخت گذشت، همسر بزرگوارشان در طول این مدت 800 جنگ شرکت کردند و هر دفعه با جسمی مجروح به خانه باز می گشت، و ایشان 5 فرزند داشتند، بنابراین این بانوی بزرگوار بهترین الگو برای زنان می تواند باشد.