امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

سیزهمین همایش خانوادگی طلاب مرکزی برگزار شد شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲:۳۳


سیزهمین همایش خانوادگی طلاب مرکزی برگزار شد تعداد بازدید: ۳۱۱

سیزدهمین همایش خانوادگی طلاب استان مرکزی در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی کارشناس مسائل دینی برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، سیزدهمین همایش خانوادگی طلاب استان مرکزی جمعه شب 6 بهمن 96 در مجتمع یاوران مهدی(عج) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی کارشناس مسائل دینی برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین نجفعلی غلامی اراکی، نماینده طلاب و فضلای استان مرکزی در ابتدای این همایش ضمن تبریک دهه فجر و سالگرد انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی، به عملکرد مجمع نمایندگان در دوره هفتم اشاره کرد.

 

وی عملکرد مجمع نمایندگان استان مرکزی را در سه سطح دانست و اظهار داشت: نخستین برنامه، برگزاری جلسات بصیرتی و هم اندیشی با حضور مسئولان کشوری در طول سال برای طلاب است.

 

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه اظهار داشت: همایش سالانه خانوادگی برنامه ای است که کمتر استانی آن را برگزار می کند ولی ما سعی مان براین است هر سال این برنامه خانوادگی را برای طلاب و فضلای مرکزی داشته باشیم که سیزدهمین همایش خانوادگی آن هم به لطف خدا برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین غلامی اراکی، یکی دیگر از برنامه های مجمع را ارتباط فرهنگی با استان عنوان کرد و گفت: در استان فضا را برای کار فرهنگی آماده کرده ایم که مبلغان در این مرکز حضور پیدا می کنند و کارهای فرهنگی انجام می دهند.

 

نماینده طلاب و فضلای استان مرکزی اظهار داشت: یکی از کارهای مهم دیگر که نمایندگان برعهده دارند و در حد توان سعی در حل آنها دارند پیگیری مشکلات معیشتی طلاب است، که تا به الان سعی کردیم 100 فقره وام به طلاب این استان پرداخت کنیم.

 

وی با بیان اینکه طلابی که عضو صندوق قرض الحسنه نیستند می توانند در این صندوق عضو شوند و وام بگیرند گفت: طلاب با پرداخت 700 هزار تومان می توانند در صندوق مشارکت داشته باشند و بعد از مدت محدودی از صندوق وام 3 میلیون تومانی دریافت کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین غلامی اراکی با اشاره به زمان انتخابات هشتمین دوره مجمع نمایندگان، بیان کرد: مجمع نمایندگان تنها نهاد حوزوی است که  با رای مستقیم طلاب انتخاب می شوند، بنابراین طلاب بایستی به صورت گسترده و پر شور در انتخابات شرکت کنند.

 

وی در پایان از همه افرادی که در برگزاری این همایش بزرگ نقشی داشتند تشکر و قدردانی  کرد.

 

 

 

ط