امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

فقه می تواند قوانین جهانی را به زانو در آورد دوشنبه ۴ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۲:۱۲

آیت الله اراکی:
فقه می تواند قوانین جهانی را به زانو در آورد تعداد بازدید: ۴۰۲

آیت الله اراکی اظهار داشت: اگر فقه را به درستی در دنیا عرضه کنیم، قوانین جهانی جلوی فقه ما زانو می زنند که این هم یک شرط دارد و شرطش این است که فقه را خوب دریافت و آن را به خوبی عرضه کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای استان مرکزی با سخنرانی آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در قم برگزار شد.

 

آیت الله اراکی با بیان اینکه طلاب خود را سرباز امام زمان(عج) می دانند و این یعنی اینکه برای ایشان حکومت قائل هستد، گفت: واژه سربازی برای طلاب واژه ای دقیق است و اینکه علمای قدیم این واژه را انتخاب کردند بی دلیل نیست بنابراین طلاب بایستی از مرزهای حکومت اسلامی حراست کنند.

 

وی با اشاره به اینکه حکومت حضرت دارای دو مرز است، تصریح کرد: جغرافیای این حکمت بیش از نیمی از خشکی های کره زمین می باشد که ما بایستی خودمان را موظف بدانیم که از این حکومت حفاظت و حراست کنیم.

 

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: مگر می شود کسی مومن به حضرت ولی عصر(عج) باشد ولی نسبت به مسائل فلسطین، یمن، سوریه و سایر نقاط دیگر بی تفاوت باشد، این ضعفی است که در برخی مشاهده می شود و می گویند ما به این مسائل کاری نداریم.

 

آیت الله اراکی با بیان اینکه طلاب بایستی از مرز اعتقادی، معنوی و فکری حکومت امام عصر(عج) محافظت کنند، گفت: امام زمان(عج) فرمانروای حکومت الهی در این زمان است بنابراین برای فرمانرواییش در  بین مردم بایستی یک نماینده داشته باشد که همان ولایت فقیه است.

 

وی ادامه داد: جایگاهی که امروز قرار داریم به خاطر شهدای بسیاری است که به انقلاب و نظام تقدیم کردیم و بسیاری از مردان ما در زندان های پهلوی شکنجه شدند و زندان ها رفتند تا این انقلاب به پیروزی رسید.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: وضعیت امروز را که باقبل مقایسه می کنیم می بینیم که رشد فراوانی داشتیم، امروز در زمان اعتکاف مساجد ما پر از جوانان دانشجو می شود و روحانیون بدون هیچ توهین و فشاری مشغول درس خواندنشان هستند و این نعمت انقلاب اسلامی است ولی این به معنای رضایت مندی ما از این وضعیت نیست.

 

وی با بیان اینکه فقهای شیعی مرزبانان حکومت اسلامی در مقابل شیطان هستند، ابراز کرد: در کشور ما هم شیطان مشغول تولید است و اخیرأ هم فهمیدیم که شیطان در حوزه های ما مشغول تولید است که این یک هشدار برای ما است.

 

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: دشمنان امروز با فضای مجازی و ابزارهای جدید تهاجمات سنگینی علیه ما دارند؛ بنابراین بایستی به وظیفه خودمان عمل کنیم و هر کس هر چه توان دارد بایستی کار و تلاش کند.

 

آیت الله اراکی اظهار داشت: اگر فقه را به درستی در دنیا عرضه کنیم، قوانین جهانی جلوی فقه ما زانو می زنند که این هم یک شرط دارد و شرطش این است که فقه را خوب دریافت و آن را به خوبی عرضه کنیم.

 

وی با بیان اینکه علوم اسلامی ناب ترین علومی هستند که در دنیا وجود دارند، گفت: حدود 10 سال در خارج از کشور درس خواندم و با چشمان باز به این مساله رسیدم، بنابراین بایستی قدر دانش و علوم حوزوی را بدانیم و آنها را بیاموزیم.

 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه دانش غربی امروزی می خواهد دنیا را به آتش بکشاند گفت: بنده با برخی که می گویند ما به فلان علم احتیاج نداریم مخالف هستم و ما به همه علوم تولید شده در قم نیازمند هستیم.